Chanava

Zateplenie

Najčastejšie kladené otázky

Thermosilit® omietka sa nanáša v hrúbke až 20 cm. Udrží sa na stene?

Bežné jadrové omietky majú hmotnosť 1.800 až 2.200 kg/m3. Tieto omietky sa môžu nanášať do hrúbky 2-3 cm. To znamená, že hmotnosť na 1 m2 pri hrúbke 2-3 cm je 36-66kg. Thermosilit® omietka má hmotnosť 250-300 kg/m3. To znamená, že pri hrúbke 20 cm je hmotnosť omietky len 50-60 kg na 1m2, čiže sa udrží na stene rovnako bez problémov ako bežné omietky.

Ako musí byť pripravený povrch pred nanesením Thermosilit® omietky?

Pre zdrsnenie povrchu a zlepšenie priľnavosti Thermosilit® omietky sa nanáša na povrch cementový prednástrek, takzvaný špric. Tento zabezpečuje priľnavosť samotnej omietky. Čiže Thermosilit® omietku je možné naniesť na všetky povrchy na ktorých sa udrží špric. Pri aplikácii na drevo je potrebné použiť sieťku, ktorú stačí kotviť mechanicky.

Na aké povrchy je možné nanášať Thermosilit® omietku.

Thermosilit® omietka je veľmi pružný systém, takže po zabezpečení priľnavosti prostredníctvom cementového prednástreku, ju môžeme nanášať na všetky minerálne povrchy. Vďaka veľmi dobrej pružnosti je možné naniesť Thermosilit® omietku aj na drevené obklady a drevené hrady a veľa iných savých povrchov.

Akú hrúbku Thermosilit® omietky musím naniesť ak chcem nahradiť napr. 8 cm polystyrénu alebo minerálnej vlny?

Thermosilit® omietka má koeficient tepelného odporu λ = 0,05 W/mK. To znamená, že má približne o 25% horšie tepelno izolačné vlastnosti pri rovnakej hrúbke ako polystyrén, alebo minerálna vlna. Takže namiesto 8 cm polystyrénu, alebo minerálnej vlny musíme naniesť 1O cm Thermosilit® omietky. Tepelno izolačné vlastnosti Thermosilit® omietky sa časom nemenia. Na rozdiel od nej, zatepľovacie systémy na báze polystyrénu a minerálnej vlny bez pravidelnej údržby časom rýchlo strácajú svoje tepelno izolačné vlastnosti. Z toho dôvodu po 15-20 rokoch, ale vo väčšine prípadov podstatne skôr, bude Thermosilit® omietka izolovať určite lepšie ako tieto systémy.

Akú životnosť má Thermosilit® omietka?

Thermosilit® omietka je vyrobená z čisto prírodných minerálnych materiálov, ktoré nepodliehajú zvetrávaniu. Stavby postavené z vápna, cementu a sopečného piesku pretrvali stáročia. Pri výrobe Thermosilit® omietky používame práve takéto, stáročiami overené materiály. Ak sa na povrchovú úpravu Thermosilit® omietky použijú kvalitné materiály na báze vápna ako napr. nami odporúčané vápenné farby a omietky Thermosilit® omietka je viac ako 2O rokov prakticky bez údržbová a životnosť je takmer neobmedzená.

Vlastnosti
Prečo zatepliť s Thermosilit omietkou
Aplikačné pokyny pre Thermosilit® omietku
Najčastejšie kladené otázky

Kontakt na nás