Chanava

Obnova azbestových striech

Švédska kvalita za rozumnú cenu. Mnohé strechy sú funkčné, čiže nezatekajú, ale esteticky už nevyhovujú potrebám moderného človeka. Vymenili - zateplili - ste fasádu, a čo zo strechou? Ak ju chcete vymeniť treba počítať s investíciou minimálne 30 eur/m2 za výmenu krytiny a plus ďalšie náklady za zneškodnenie toxickej krytiny,  a tiež dúfať, že aspoň dva týždne nezaprší. 

Ponúkame Vám alternatívu ako repasovať funkčnú strechu. A to za menej ako polovičnú cenu oproti výmene krytiny. ABRATEX FlexCoat "gumofarba" od Švédskeho výrobcu je špeciálna farba, ktorá je vhodná na tento účel. Vytvori jednoliatu vrstvu, ktorá bude ďalšie desiatky rokov chrániť Váš spokojný a hlavne suchý spánok. Tento náter uzatvorí štruktúru krytiny a tým aj vyparovanie škodlivého azbestu do ovzdušia.

Ďalšou výhodou je možnosť zvoliť si aký koľvek odtieť, ktorý chcete mať na streche, tak aby bol v zhode s už vymenenou fasádou.

Postup je jednoduchý. Najprv treba očistiť povrch strechy od hrubých nečistôt a  to najlepšie prúdom vody a následne naniesť farbu na povrch.Táto farba " zgumovatie "a tým vytvorí pevný a pružný povrch odolávajúci poveternostným vplyvom.

čistenie strechy pred striekaním farby - gumofarby

Tu vidíme postup čistenia strešnej krytiny pred natieraním alebo striekaním  "gumofarby" flexcoat. Je to prvý krok pri repasovaní alebo obnove strešnej krytiny, v tomto prípade je eternitová krytina tvare vlny.

Na obrázku tiež vidíme jednotlivé štádia čistenia, suchú zadnú stranu, mokré očistené miesta, a tiež už mokré ale ešte neočistené miesta  krytiny.

vyčistená strešná krytina pred samotným nanášaním gumofarby pri repasacii alebo renovácii strech strešnej krytiny  Na polovici strechy už vidíme, že je očistená a pripravená na aplikáciu Švídskej gumofarby  flexcoat.
repasovaná obnovená strecha strešná krytina gumofarbou flexcoatrenovácia azbestovej strechy strešný šindel Strešná krytina pred a po repasovaní Švédskou gumofarbou  flexcoat

OBNOVA, oprava, renovácia plechových striech

Gumofarba Flexcoat je vhodná na opravu a na renováciu všetkých plechových krytín. Plechové krytiny môžu po čase začať hrdzavieť, prípadne strácať odtieň, poprípade máte záujem len o zmenu odtieňa strechy. Na toto všetko je gumofarba ideálna. Vytvára hydrofóbny UV stabilný povlak na krytine. Má vysokú prilnavosť. Povrch musí byť odmastený a čistý. Môžeme dodať v akomkoľcek odtieni. Aplikácia je jednoduchá, štetcom, valčekom prípadne striekaním. Tekutou gumofarbou si viete strechu natrieť aj svojpomocne, prípadne túto službu objednať u nás.

Kontakt na nás